0 342 211 99 00

Tıbbi Birimler

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Doğum Kliniğimizde verilen hizmetler:
- Gebelik takibi
- Yüksek riskli gebelik takibi
- Ultrasonografi, doppler ve kardiyotograf
- Menopoz
- İnfertilite (kısırlık)
- Hormon analizleri
- Meme hastalıkları
- Kadın hastalıkları takip ve tedavileri
- Modern yöntemlerle jinekolojik ameliyatlar (laparoskopi, histeroskopi, histerektomi, stress inkontinans, myom, over kisti, dış gebelik, plastik ameliyatlar...)
Kadına ‘özel’ yaklaşımlar
Kadın-Doğum klinik kadrosu, uzmanlıklarını hastanemiz bünyesindeki yüksek teknoloji ürünü cihazlarla birleştirerek kadınları ilgilendiren tüm problemlere çözüm buluyor. adet problemlerinden infertilite (kısırlık) tedavisine, kadın hastalıklarından meme hastalıklarına, menopoz sorunlarından kanser taramasına dek tüm konularda başarılı uygulamalarla hizmet veriyorlar. İleri teknoloji ile jinekolojik ameliyatlar Teknolojik gelişmelere bağlı olarak jinekolojik ameliyatlar en ileri teknikler kullanılarak yapılır. Yumurtalık kistleri, dış gebelik, rahim ameliyatı olarak adını son yıllarda sıkça duyuran histerektomi ve plastik cerrahi gerçekleştirilen jinekolojik ameliyatlardan bazılarıdır. Öncesi ve sonrasıyla doğum Rutin kadın-doğum kliniği yanında ultrasonla gebelik takibi, riskli gebelik takibi, gebe kalma problemi olan çiftlerde yumurtlama takibi, hormon analizleri gerçekleştirilir. Çocuk sahibi olmak isteyip de gebe kalamayan bayanlar için gerekli tetkikler istenir.

Özel Deva Hastanesi olarak hayata yeni bir can getirmenin ciddi sorumluluğu ile tam donanımlı 3 adet modern Doğumhanede anne adaylarına hizmet verilir. Hastanemizde anne adayları, doğumun tam olarak başladığı ana dek -arzu ederlerse yakınları ile beraber- tek kişilik ağrı odalarında, sakin bir ortamda dinlendirilir ve sürekli olarak kontrol altında tutulurlar. İsteğe göre epidural veya spinal anestezi yöntemleri ile bebek ve anne açısından tamamen güvenli olarak, doğumun ağrısız şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Ayrıca doğum öncesi ve esnasında bebeğin kalp atışlarının tokokardiyografi cihazı ile denetlendiği Doğumhanede, doğumun normal seyrini izlemesi için tüm şartlar uygundur. Ayrıca, riskli gebelikler için yoğun bakım ünitesi ve acil durumlarda sezaryen uygulaması için ameliyathaneler her an hazırdır.