0 342 211 99 00

Haberler

Kalitemiz Belgelendi!

Kalitemiz Belgelendi!

Türkiye'de TS EN 15224 Kalite Belgeli İlk ve Tek Hastane Olduğumuzu Biliyor musunuz?

TS EN 15224
Bu standard, sağlık hizmetleri organizasyonları için, sektöre özel bir kalite yönetim sistemi standardıdır. Bu standart, sağlık sistemleri sertifikasyonu için ve tek başına kullanılabilecek bir standarttır. Bu standarttaki şartlar , TS EN ISO 9001:2008 şartları ve sağlık hizmetleri için ek spesifik tanımlamaları içerir. Şartlar, sağlık hizmetleri içeriğine özel olarak eklenmiş ve açıklanmıştır. Alakalı görüldüğü durumlarda, yeni şartlar eklenmiştir. Bu standart aynı zamanda, planlama, operasyon ve proses kontrolleri süresince klinik risk yönetimiyle alakalı konuları da içermektedir. Bu standartta sağlık hizmetleri, örneğin temel sağlık, hastane öncesi bakım ve hastane servisleri, üçüncül sağlık hizmetleri, bakım evleri, düşkünler evleri, önleyici sağlık hizmetleri, zihinsel engelliler bakım hizmetleri, dişçilik, fizik tedavi, meslek hastalıkları sağlık hizmetleri, rehabilitasyon ve eczaneleri içermektedir. Bu Avrupa Standardının odak noktası, klinik prosesler ve sağlık hizmetinde iyi kaliteyi sağlayabilmek için bunlardan kaynaklanan risklerin yönetimini sağlamaktır.

TS EN 15224’ ÜN  FAYDALARI

  • Bu standart klinik hizmetlerinde kontrol ve risk yönetimini sağlar.
  • Süreçleri sürekli olarak geliştirmektedir, süreç hatalarını azaltır ve maaliyeti düşürür, aynı zamanda kaliteli sağlık hizmeti derecesinin de güçlü bir göstergesidir.
  • EN 15224 belgesi genellikle yeni kurumsal müşterilere erişmek için bir ön koşul (ve gerekli)'dir.
  • ISO 9001 akreditasyonu olan firmalarla entegrasyonunun kolay uygulanmasını sağlar.
  • TS EN 15224 yönetim sistemini ISO 14001, OHSAS, ISO 27001, vb gibi diğer yönetim sistemleri ile entegre etmek mümkündür.
  • Yıllık gözetim süreci ile istikrar sağlamak ve riski en aza indirmek için fırsat vermektedir.