Sağlık Rehberi / Burun Estetiği Öncesi Hangi Hazırlıklar Yapılır?

Burun Estetiği Öncesi Hangi Hazırlıklar Yapılır?

Rinoplasti için Nasıl Hazırlanır


Hastalar, hava yolunu iyileştirmek için iç fonksiyonel ameliyatı içerip içermediğine bakılmaksızın, rinoplasti tedavisine başlamadan önce iyi hazırlanmalıdır. Ameliyattan önce kaygıyı önlemek için olacak her şeyin farkında olmak çok önemlidir. Sahip olduğunuz her sorguya bir yanıt almalısınız.

Rinoplasti için Hazırlık: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Her zaman hayati önem taşıyan şeyler ve yapılmayacaklar vardır. Bunlar doktor ve ofis personelinin ilk konsültasyonunda ele alınmalıdır. Genellikle bir soruşturma listesi getirmeniz önerilir. Rinoplasti cerrahı sizinle mümkün olduğunca fazla zaman geçirmelidir. Tıbbi hazırlık, anestezi ve iyileşmenin tüm yönleri hakkında sizinle yalnızca doktorunuz konuşma yetkisine sahiptir. Her hasta benzersizdir ve her birinin dikkatle takip edilmesi gereken benzersiz ihtiyaçları vardır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler:

Çalışma ve oynama taahhütlerinizle uyumlu bir tarih seçin. "Sıkıştırmaya çalışmaktan kaçının."Yeterli olduğundan emin ol "tamponu." Ameliyatı takiben iyileşme süresi için makul bir tahmin tipik olarak 7 ila 10 gündür. 10. Günde, yorucu egzersiz de dahil olmak üzere tüm günlük aktivitelere geri dönebilmelisiniz.
Kaçınılması gereken klinikten reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçların ve hatta takviyelerin bir listesini alın.
Kişisel doktorunuz size ameliyat öncesi bir fizik muayene yapmalıdır. Sağlığınızı tam olarak değerlendiremeyen bir cerrah tarafından yaptırılması önerilmez. Dahiliyeciler ve aile hekimleri genel tıbbi durumunuz hakkında en bilgili olmaları gerekirken, cerrahlar ameliyat yapar. Muayenesinin birçok konusunun anestezik ve cerrahi yansımaları olduğu için cerrahınızın ofisi size doktorunuza sunmanız için bir belge sağlamalıdır
Ameliyat gününden önce anestezi uzmanıyla bir görüşme planlamanız gerekir. Bunun büyük önemi var. Anestezi uzmanıyla bilinçsiz olabileceğiniz ve net konuşamayacağınız bekleme alanında görüşmek ideal değildir. Ameliyat şeklimiz olan en iyi strateji, hastayı ameliyattan önceki akşam, en geç saat 9'da anestezi uzmanının kendisiyle iletişime geçeceğini bildirmektir. Anestezi uzmanı o zamana kadar aramadıysa lütfen benimle iletişime geçin.
Temel konuları ele alan ayrıntılı bir ameliyat öncesi hazırlık kılavuzu. Önceki akşam hangi öğelerin ve saat kaçta tüketilmesi gerektiğini belirtmelidir. Ameliyat öncesi talimat broşürünüzde ne giyeceğiniz ve yüz yıkama ile ilgili bilgiler bulunmalıdır. Lütfen herhangi bir mücevher veya başka değerli eşya getirmeyin. Aspirinin ameliyattan önce kullanılmaması gerektiğini hatırlatır. Ameliyattan önce, muayene edilmesi gerektiğinden burnunuzda herhangi bir sivilce veya kızarıklık fark ederseniz hemen ofisi aramalısınız. Akne lezyonları küçük enfeksiyonlardır ve enfeksiyon olduğunda hiçbir zaman elektif cerrahi yapılmamalıdır. İdeal olarak doktorun evi veya cep telefonu numarası dahil olmak üzere bir iyileşme programı ve herhangi bir sorgu ile aranacak telefon numaralarının bir listesi de gönderilmelidir.
Ofis yöneticisi ile son bir ameliyat öncesi randevu alınır ve bu süre zarfında yukarıdaki listenin tamamını kapsayan son yazılı talimatlar verilir. Yazılı onaylar olacak. Ameliyatın günü ve saati, daha sonra hastayı kimin alacağı ve iyileşme odasındaki personelden evde bakım eğitimi için cerrahi merkeze kimin katılacağı teyit edilecektir.


Rinoplasti Hazırlığı Üzerine Son Düşünce

Hasta anestezi, cerrahi veya iyileşme konusunda uzman olmadığı için her türlü bilgiyi sağlama sorumluluğu cerrah ve ofis personeli üzerindedir. Hastanın tüm soruları netleştirilerek ve ilgili tüm bilgiler el altında bulundurularak ameliyata gelmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bir hastanın rinoplasti ameliyatı olup olmayacağına karar vermeden önce dikkatlice düşünmek önemlidir. Ameliyatı yapan hasta ve plastik cerrahın hepsi seçim konusunda hemfikir olmalıdır. Fonksiyonel veya kozmetik rinoplastinin sizin için en iyi seçenek olup olmadığını öğrenmek için bugün Deva Hastanesi'nden randevu alın.