0 342 211 99 00

Haberler

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayanan uygulamalardır. Bu uygulamalar fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunmayı sağlamakta, hastayı tedavi etme veya iyileştirmenin yanında sağlığının iyi sürdürülmesine de destek olmaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümümüzde alanında uzman hekimlerimiz tarafından geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları yapılmaktadır.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Hizmetleri:

Kupa Terapisi (Hacamat) : Kan dolaşımını arttırmak ve iyileşme sağlamak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan yöntemdir. Atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklıklarda bulunan kılcal damar ve ince damarlardan kirli kan alınır. Kan akımı sağlanarak, hücrelerin beslenmesi artar.

Sülük Tedavisi: Dokulardaki kan tıp alanında kullanılan özel bir sülük cinsiyle emilir. Bu sülüklerin özelliği bu emme işini yaparken aynı zamanda vücuda 100’e yakın bioaktif madde salgılamalarıdır. Özellikle eklem rahatsızlıklarında, dolaşım bozukluklarında, varislerde faydalıdır.