0 342 211 99 00

Tıbbi Birimler

Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları

Özel Deva Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümünde, hassas olan gözlerinizin sağlığı için rutin göz muayeneleri yanı sıra yeni teknolojilerle birlikte tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştiriliyor.

Kırma Kusurları (Refraksiyon)


Işık ve cisimlerin görüntüleri gözün saydam tabakası (kornea) ve lens tabakasında kırılarak retina üzerinde görme noktasına ulaşırlar ve görüntüyü oluştururlar.
Korneada, lenste, görme tabakasında veya görme sinirinde kırma bozukluğuyla birlikte problemler oluşabilir.
Görme azlığı, ağrı ve gözdeki rahatsızlık hissi kırma kusurunun belirtisidir.
Uzağı görememe (miyopi)
Yakını görememe (hipermetropi)
Gözün yatay ya da dikey kırıcılarının farklı olması (astigmatizma)
Yaşa bağlı yakını görememe bozukluğu (presbiyopi)
Kırma kusuru olan göz hastaları Özel Deva Hastanesi göz hastalıkları bölümünde en uygun yöntem belirlenerek tedavi ediliyor.
Ayrıca uzman hekimimiz tarafından yapılan muayeneler sonucunda, retina dekolmanı, hipertansiyon, beyin tümörü ve vücuttaki çeşitli hastalıklara ait belirtiler saptanıyor.

Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)


Glokom, göz içi basıncının artması ; gözün arka tarafında yer alan görme sinir sisteminin yavaşça ve kalıcı olarak zarara uğraması nedeniyle meydana gelen göz hastalıkları grubuna verilen isimdir. Göziçi basıncı kişiden kişiye değişir. Basıncın "normali" yoktur.

Pediatrik Oftalmoloji


Çocuklarda göz hastalıklarının erken tanısı, rutin muayeneler olmadan imkansız denecek kadar azdır. Göz Hastalıkları bölümlerimizin bir kısmında kullanılan Pediatrik Otorefraktometre bebek ve çocukların muayene süreçlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellikle ailesinde göz bozukluğu olan çocukların için, göz muayeneler erken tanı açısından önemlidir.

Şaşılık ve Tedavisi

Gözlerin paralellik durumunu kaybetmesine şaşılık denir. Şaşılığın nedenleri; gözlük ihtayacı olmasına rağmen kullanılmaması, gözü hareket ettiren kaslardaki anormallik, konjenital ve nörolojik problemler olabilir. Kayma Paternleri: İçe kayma (Esotropya), Dışa kayma (Ekzotropya), Aşağı Kayma (Hipotropya), Yukarı Kayma (Hipertropya) Şaşılık tedavisinde amaç; görmenin arttırılması, çift görmenin düzeltilmesi, göz hareketlerinin sağlanması ve estetik yakınmaların giderilmesidir.